Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | UNITEK |
| Series | DisplayPort Adapters |
| Model | V1409A |
| Length | 2.0m |
| Interfaces | DisplayPort 1.2 |
| USB Type-C | |
| Resolution | Up to UltraHD 4K (3840x2160) |
| Refresh Rate | Up to 60Hz |
| Protocol Support | Supports HDCP up to HDCP 2.2 |
| Supports DisplayPort Alt Mode | |
| Supports 3D stereoscopic vision | |
| Supports mirror & extend display modes | |
| General | |
| Colour | Black / Space Grey |
| Features | Bus Powered |
| Passively Cooled | |
| Aluminium construction | |
| Rubberised shielding | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers









