Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Equip |
| Series | Dual Monitor Desk Mount Bracket |
| Model | 650121 |
| Compatible Display Size | 17" - 32" |
| Materials | Plastic |
| Aluminium | |
| Pan (Swivel) range | -90° - 90° |
| Tilt Range | -45° - 90° |
| Screen Rotation | -180° 180° |
| Arm Full Extension | Up to 450mm |
| Load Capacity | 9Kg (Per Monitor) |
| Number of Display Supported | 2 |
| VESA Compatibility | 75mm x 75mm |
| 100mm x 100mm | |
| Installation Method | Grommet, Clamp |
| Product Dimensions | 825mm x 110mm x 570mm |
| Product Weight | 3.57Kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers









