Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lumi |
| Series | TV Brackets |
| Model | BRK-LPA68-223 |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Color | Fine Texture Black |
| Color(accessory) | Fine Texture Black |
| Dimensions | 378x230x230mm |
| Fit Screen Size | 23"-43" |
| Fit Curved TV | Yes |
| Mounting Hole Pattern | VESA Only |
| VESA Compatible | 100x100,100x200,200x100,200x200 |
| Max. Mounting Hole | 200x200 |
| Weight Capacity | 30kg |
| Strength Tested | 3 Times Approved |
| Profile | 56~378mm |
| Tilt Range | +3°~-10° |
| Swivel Range | 90°~-90° |
| Screen Freely Tilting | No |
| Installation | Solid Wall,Single Stud |
| Panel Type | Detachable Panel |
| Wall Plate Type | Fixed Wall Plate |
| Direction Indicator | Yes |
| Cable Management | Yes |
| Anti-theft | No |
| Bubble Level | No |
| Accessory Kit Package | Compartment Polybag |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers









