Features 

Product Description
Additional Information
Reviews (0)


| SPECIFICATIONS | |
| Brand | J5Create |
| Series | Monitor Mounts |
| Model | JTSA101 |
| VESA Pattern | 75x75mm, 100x100mm |
| Screen Size | 17’’-32’’ |
| Load Capacity | 2 - 8kg |
| Tilt Range | -45° to 90° |
| Swivel Range | 360° |
| Screen Rotation | 180°° |
| Material | Aluminum, Steel, Plastic |
| Quick Release VESA Plate | N/A |
| Cable Management | Yes |
| Installation | Clamp, Grommet |
| Suggested Desktop Thickness | Clamp: 10 - 50mm |
| Grommet: 10 - 50mm | |
| Colour | Black |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers









