Montech X5 RGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassis
In stock with WootwareR1,149.00
R949.00
Save: R 200!
Montech X2 Plus Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR839.00
R599.00
Save: R 240!
Montech XR ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,099.00
Save: R 700!
Montech King 95 PRO Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Ch...
In stock with WootwareR2,949.00
R2,599.00
Save: R 350!
DeepCool R-CG530-BKADA4-G-1 CG530 4F ARGB Tempered Glass Steel Bl...
In stock with WootwareR1,499.00
R1,149.00
Save: R 350!
Montech King 45 Pro ARGB Curved Tempered Glass Black ATX Mid-Towe...
In stock with WootwareR2,149.00
R1,799.00
Save: R 350!
NZXT CC-H61FB-R1 H6 Flow RGB Dark Tinted Tempered Glass Black SGC...
In stock with WootwareR2,799.00
R1,799.00
Save: R 1,000!
Antec VCX300 ARGB Tempered Glass Black Steel ATX Mid-Tower Deskto...
In stock with WootwareR899.00
R749.00
Save: R 150!
DeepCool R-CG530-BKAGA7-G CG530 7F ARGB Tempered Glass Steel Blac...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,499.00
Save: R 300!
Montech XR Wood ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop C...
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Huntkey |
| Series | BU Series |
| Model | BU350 |
| Physical Details | |
| Colour | Black |
| Materials | Steel |
| Plastic | |
| Side Panel | Non-windowed steel side panels |
| Front I/O | 1x Front-Panel USB 5Gb/s Type-A Port |
| 2x Front-Panel USB 2.0 Type-A Ports | |
| 2x 3.5mm Audio Jacks (Headphone, Microphone) | |
| Motherboard Support | Supports ATX, Micro-ATX, Mini-ITX Motherboards |
| Expansion Slots | 7x PCI Slots |
| Drive Bays | 2x 2.5" HDD/SSD Drive Bay |
| 2x 3.5" Drive Bays | |
| PSU Support | ATX |
| Dimensions | 365 x 200 x 445 mm (D x W x H) |
| Pre-Installed Fans | |
| Front | N/A |
| Top | N/A |
| Rear | N/A |
| Fan Support | |
| Front | 3x 120mm Fans |
| Top | 2x 120mm Fans |
| Rear | 1x 120mm Fan |
| Radiator Support | |
| Front | N/A |
| Top | N/A |
| Rear | N/A |
| Clearance | |
| CPU Cooler Height Limitation | 160mm |
| GPU Length Limitation | 320mm |
| Cable Management | Yes |
| PSU Length Limit | Up to 160mm |
| General | |
| Dust Filters | N/A |
| Chassis Lighting | Yes, Huntkey blue LED light-up logo |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Not your typical rainbow unicorn case - Benjamin, 26 January 2024
Not a case for the rainbow people, it is a plain case... My components are BT360 mining board, the case has enough space for the size.. evga gtx 1070 ftw2 270mm length, has some space left for longer cards.. coolermaster one fan aio cooler, fits in the back of the case with enough spacing (cooler is not in the way of motherboard components). Case has space for 6 fans, 1 at the rear 2x at the top and 3x front there is enough clearance space for radiators and fans. Sturdy case. If you like a plain case this one is awesome
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU...
In stock with WootwareR899.00
R799.00
Save: R 100!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
Super Flower SF-750F14GE Leadex III GE 750W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,449.00
R1,849.00
Save: R 600!
Antec V750 Atom 750W Non-Modular Black ATX Desktop Power Supply
In stock with WootwareR999.00
R799.00
Save: R 200!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
AMD 100-100000927BOX Ryzen 5 5600 6-Core 3.5GHz (4.4GHz Boost) So...
In stock with WootwareR4,349.00
R2,799.00
Save: R 1,550!
Antec Atom G850 850W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,899.00
R1,399.00
Save: R 500!
ID-Cooling FX360 PRO 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,399.00
R1,249.00
Save: R 150!
AMD 100-100001405WOF Ryzen 5 9600X 5.40GHz 6-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR6,499.00
R4,999.00
Save: R 1,500!
Antec V650 Atom V2 650W Non-Modular Black ATX Desktop Power Suppl...
In stock with WootwareR949.00
R799.00
Save: R 150!
Super Flower SF-1000F14GE Leadex III GE 1000W 80 Plus Gold ATX 3....
In stock with WootwareR3,049.00
R2,499.00
Save: R 550!
Gigabyte B650-EAGLE-AX B650 EAGLE AX WIFI 6E AMD B650 Ryzen Socke...
In stock with WootwareR4,649.00
R3,499.00
Save: R 1,150!
Antec Atom G750 750W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,249.00
Save: R 350!
AMD 100-100001404WOF Ryzen 7 9700X 5.50GHz 8-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR9,999.00
R6,799.00
Save: R 3,200!
























