Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ID-Cooling |
| Series | Case Fans |
| Model | AS-140-W |
| Fan Dimensions | 140 × 140 × 25mm (L x W x D) |
| Fan Speed | 300±200 ~ 1800RPM ±10% |
| Fan Airflow | Up to 72.2 CFM |
| Fan Air Pressure | Up to 1.65 mmH2O |
| Fan Noise | ≤ 30 dBA |
| Fan Connector | 4-Pin PWM daisy-chaining connector |
| Bearing Type | Hydraulic Bearing |
| Fan Rated Voltage | 12VDC |
| Fan Rated Current | 0.12A |
| Fan Power Consumption | 1.44W |
| Colour | White |
| Weight | 0.2kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
ARCTIC ACFAN00310A P12 Pro ARGB 120mm PWM Black Case Fan - 3 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R849.00
Save: R 650!









