Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | InWin |
| Series | Sirius Extreme Series |
| Model | IW-FN-ASE120P-3PK |
| Dimensions | 120 x 120 x 25mm (L x W x H) |
| Colour | Black |
| Lighting | ARGB |
| Materials | Polycarbonate |
| Polybutylene Terephthalate | |
| Fan Connector | 4 Pin(PWM, 12V) |
| 3 Pin (ARGB, 5V) | |
| Speed | PWM 400 - 1500 /- 10% RPM |
| Max Airflow | 54 CFM |
| Static Pressure | 1.55mm / H2O |
| Noise Level | 21 dB(A) (Normal) |
| 25 dB(A) (Max) | |
| Power Consumption | 1.56 |
| Bearing Type | Long Lifespan Sleeve Bearing |
| Package Dimensions | 185 x 125 x 80mm (L x W x H) |
| Quantity | Triple Pack |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
NZXT RF-U42HF-B1 F420 RGB Core 420mm Single Frame Black Case Fan
In stock with WootwareR1,549.00
R799.00
Save: R 750!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!









