Customers Who Viewed This Product Purchased
Logitech 910-005471 G502 HERO 25k High Performance Black Wired Ga...
In stock with WootwareR1,499.00
R729.00
Save: R 770!
Logitech 910-007777 PRO X2 SUPERSTRIKE 44K HERO 2 Haptic Inductiv...
In stock with WootwareR3,999.00
R3,499.00
Save: R 500!
Scyrox SCY-V6-BK V6 Ultra Light 30K PAW3950 Kailh Optical Black W...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
LAMZU MAYA X 30K DPI Wireless Optical Black Gaming Mouse
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
LAMZU MAYA X WHITE Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K White...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Logitech 910-007562 MX Master 4 8000 DPI Darkfield Haptic Graphit...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,399.00
Save: R 400!
Scyrox SCY-V8-WH V8 30K DPI Kailh Optical White Wireless Gaming M...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
Logitech 910-005283 G305 LIGHTSPEED HERO 12k Black Wireless Gamin...
In stock with WootwareR899.00
R749.00
Save: R 150!
LAMZU MAYA X AIMLABS Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K Tea...
In stock with WootwareR2,349.00
R1,599.00
Save: R 750!
Logitech 910-006163 G502 X PLUS 25,600 DPI HERO 25K LIGHTFORCE Op...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,899.00
Save: R 300!
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | Wireless Mouse Series |
| Model | ThinkBook Bluetooth Silent Mouse (4Y50X88824) |
| Sensor | High Precision Blue Optical Tracking Sensor |
| Sensitivity | 800 / 1600 / 2400 DPI |
| Switches | Lenovo Silent Microswitches |
| Buttons | 3 Total buttons (left click, middle click, right click) |
| Bluetooth Pair Button (Microsoft Smart Pair) | |
| Power Off / Device Switch Sliding Button | |
| Scroll Wheel | Smooth Scrolling Wheel |
| Battery | 1x AA Cell battery (included) |
| Battery Life | Up to 12 Months |
| Connection Type | 2.4GHz Bluetooth connection |
| Bluetooth 5.0 Low Energy | |
| Receiver | N/A |
| Wireless Range | Up to 10m |
| General | |
| Colour | Iron Grey |
| Operating System Support | Windows 10 or later (Full Support) |
| Chrome OS, Linux (Basic Support) | |
| macOS 10.15 or later (Basic Support) | |
| iOS, iPadOS (Basic Support) | |
| Android (Basic Support) | |
| Software | N/A |
| Dimensions | 107 x 58 x 29mm (D x W x H) |
| Weight | 61 grams (with battery) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









