Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | Wireless Mouse Series |
| Model | 150 Series Mouse (4Y51M70369) |
| Sensor | High Precision LED Optical Tracking Sensor |
| Sensitivity | 1000 DPI |
| Switches | Lenovo Silent Microswitches |
| Buttons | 3 Total buttons (left click, middle click, right click) |
| Scroll Wheel | Smooth Scrolling Wheel |
| Battery | 1x AA Cell battery (included) |
| Battery Life | Up to 6 Months |
| Connection Type | 2.4GHz Dongle connection |
| Receiver | USB 2.0 Type-A |
| Wireless Range | Up to 10m |
| General | |
| Colour | Thunder Black |
| Operating System Support | Windows 10 or later (Full Support) |
| Chrome OS, Linux (Basic Support) | |
| macOS 10.15 or later (Basic Support) | |
| Software | N/A |
| Dimensions | 118 x 72 x 43mm (D x W x H) |
| Weight | 85 grams (without battery) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Logitech 910-005471 G502 HERO 25k High Performance Black Wired Ga...
In stock with WootwareR1,499.00
R729.00
Save: R 770!
Scyrox SCY-V6-BK V6 Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical Black W...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
Logitech 910-007501 MX Master 3S Bluetooth Performance 8000 DPI D...
In stock with WootwareR1,999.00
R1,599.00
Save: R 400!
LAMZU MAYA X 30K DPI Wireless Optical Black Gaming Mouse
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Logitech 910-007777 PRO X2 SUPERSTRIKE 44K HERO 2 Haptic Inductiv...
In stock with WootwareR3,999.00
R3,499.00
Save: R 500!
LAMZU MAYA X WHITE Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K White...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Scyrox SCY-V8-BK V8 30K DPI Optical Black Wireless Gaming Mouse
In stock with WootwareR1,699.00
R1,249.00
Save: R 450!
Scyrox SCY-V8-WH V8 30K DPI Optical White Wireless Gaming Mouse
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
LAMZU MAYA X AIMLABS Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K Tea...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Logitech 910-007562 MX Master 4 8000 DPI Darkfield Haptic Graphit...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,399.00
Save: R 400!
Customers Who Bought This Also Bought
Logitech 920-009800 MK295 Silent Wireless Keyboard & Mouse Combo
In stock with WootwareR749.00
R599.00
Save: R 150!










