Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lumi |
| Series | Dual Screen Adapter for Monitor Arm |
| Model | XMA-12 |
| Material | Steel |
| Surface Finish | Powder Coating |
| Colour | Matte Black |
| Dimensions | 805mm x 120mm x 135mm |
| Fit Screen Size | 13" - 27" |
| Screen Quantity | 2 |
| Weight Capacity (per screen) | 10kg |
| VESA Compatible | 75mm x 75mm |
| 100mm x 100mm | |
| Tilt Range | +45°~-45° |
| Swivel Range | +15°~-15° |
| Screen Rotation | +180°~-180° |
| Cable Management | Yes |
| Accessory Kit Package | Normal/ Ziplock Polybag , Compartment Polybag |
| Instruction Manual Included | Yes |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers









