Montech AIR 903 MAX Black RGB Tempered Glass ATX Mid Tower Deskto...
In stock with WootwareR1,649.00
R1,299.00
Save: R 350!
Montech AIR 903 Base Black Tempered Glass Black ATX Mid Tower Des...
In stock with WootwareR1,349.00
R999.00
Save: R 350!
Antec C8 Constellation Black Clear Tempered Glass E-ATX Full Towe...
In stock with WootwareR2,099.00
R1,749.00
Save: R 350!
NZXT CM-H72FB-R1 H7 Flow RGB Tempered Glass Black E-ATX Mid-Tower...
In stock with WootwareR3,199.00
R1,799.00
Save: R 1,400!
Lian Li G99.LAN217INFX.00 LANCOOL 217 INF ARGB Tempered Glass Bla...
In stock with WootwareR2,999.00
R2,499.00
Save: R 500!
Montech AIR 903 MAX White RGB Tempered Glass ATX Mid Tower Deskto...
In stock with WootwareR1,499.00
R1,149.00
Save: R 350!
Lian Li G99.LAN217W.00 LANCOOL 217 Clear Tempered Glass White Ste...
In stock with WootwareR2,649.00
R2,199.00
Save: R 450!
NZXT CM-H72FW-R1 H7 Flow RGB Tempered Glass White E-ATX Mid-Tower...
In stock with WootwareR3,199.00
R1,999.00
Save: R 1,200!
NZXT CM-H92FW-01 H9 Flow (2025) Tempered Glass All White Steel E-...
In stock with WootwareR3,499.00
R2,599.00
Save: R 900!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Magnium Gear |
| Series | Neo Qube 2 |
| Model | MG-NE620Q_DWT02 |
| Physical Details | |
| Colour | White |
| Materials | Steel |
| Plastic | |
| Side Panel | Tempered Glass |
| I/O Ports | 1x USB 3.1 Gen 2 Type-C |
| 2x USB 3.0 | |
| RGB Button | |
| Power Button | |
| Reset Button | |
| Motherboard Support | E-ATX, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX |
| Expansion Slots | 8 |
| Drive Bays | 2x 3.5" (2x Included) |
| 5x 2.5" (5x Included, 3x Available if 3.5" bays used) | |
| PSU Support | ATX, 275mm |
| Dimensions | 270 x 450 x 460 mm |
| Weight | 8.8 kg |
| Pre-Installed Fans | |
| Bottom | N/A |
| Top | N/A |
| Side | N/A |
| Fan Support | |
| Bottom | 3x 120mm, or 2x 140mm |
| Top | 3x 120 mm, 2x 140 mm |
| Side | 3x 120mm |
| Radiator Support | |
| Bottom | Up To 360 mm |
| Top | Up To 360 mm or 280 mm |
| Side | Up To 360 mm |
| Clearance | |
| Motherboard Tray | 280 mm |
| CPU Cooler Height Limitation | 148 mm |
| GPU Length Limitation | 410 mm |
| Cable Management | 50 mm |
| Radiator Thickness | 30 mm |
| General | |
| Dust Filters | Top, Side, Bottom |
| Chassis Lighting | Yes |
| Features | Integrated Lighting |
| Dual Chamber Design | |
| Triple Ssd Bracket | |
| Velcro-Tie Cable Management | |
| Up To Nine 120 mm Fan Locations | |
| Package Contents | NEO QUBE 2 CHASSIS |
| ACCESSORY BAG/BOX | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Great quality and potential - Charl, 21 September 2023
I am super happy with the build quality of this case.
For those looking to customize it, a 14inch laptop screen fits perfectly inside the front panel area. The front cavity measures about 400x195x12mm and the extra chamber helps hide all your cables for a great clean build.
Will definitely recommend
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
AMD 100-100000719WOF Ryzen 9 9950X3D 5.70GHz 16-Core Zen 5 Socket...
In stock with WootwareR16,799.00
R13,799.00
Save: R 3,000!
ARCTIC ACFRE00180A Liquid Freezer III Pro 360mm AIO Black CPU Coo...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,599.00
Save: R 600!
AMD 100-100001084WOF Ryzen 7 9800X3D 5.2GHz 8-Core Zen 5 Socket A...
In stock with WootwareR12,999.00
R9,499.00
Save: R 3,500!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
Super Flower SF-1300F14XG ATX 3.1 Leadex VII XG 1300W Cybenetics ...
In stock with WootwareR4,449.00
R3,199.00
Save: R 1,250!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
Western Digital WDS100T3B0A WD Blue SA510 1TB 2.5" SATA 3.0 Solid...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,799.00
Save: R 600!
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
Palit GeForce RTX 5060 DUAL NE75060019P1-GB2063D 8GB GDDR7 128-bi...
In stock with WootwareR11,599.00
R6,999.00
Save: R 4,600!
Antec VCX300 ARGB Tempered Glass Black Steel ATX Mid-Tower Deskto...
In stock with WootwareR899.00
R699.00
Save: R 200!
Super Flower SF-750F14GE Leadex III GE 750W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,899.00
Save: R 600!
AMD 100-100001405WOF Ryzen 5 9600X 5.40GHz 6-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,499.00
Save: R 1,300!
Super Flower SF-1000F14GE Leadex III GE 1000W 80 Plus Gold ATX 3....
In stock with WootwareR3,049.00
R2,499.00
Save: R 550!
























