Customers Who Viewed This Product Purchased
GMKtec NUCBOX G3S Titanium Grey Intel N95 3.40GHz Quad-Core 8GB(1...
In stock with WootwareR7,799.00
R5,199.00
Save: R 2,600!
Apple MU9D3SO/A Mac Mini M4 10-Core 16GB (On-Board) LPDDR5 10-Cor...
In stock with WootwareR13,999.00
R10,999.00
Save: R 3,000!
GMKtec NUCBOX M3 Black Intel Core i5 12450H 4.40GHz 8-Core 16GB(2...
In stock with WootwareR14,799.00
R9,999.00
Save: R 4,800!
GMKtec NUCBOX M6 Ultra Black AMD Ryzen 5 7640HS 5.0GHz 6-Core 16G...
In stock with WootwareR14,499.00
R10,499.00
Save: R 4,000!
GMKtec NUCBOX G10 AMD Ryzen 5 3500U 3.70GHz 4-Core 16GB(2x8GB) DD...
In stock with WootwareR9,999.00
R8,199.00
Save: R 1,800!
GMKtec NUCBOX M3 Black Intel Core i5 12450H 4.40GHz 8-Core 32GB(2...
In stock with WootwareR17,699.00
R11,999.00
Save: R 5,700!
GMKtec NUCBOX K8 Plus AMD Ryzen 7 8845HS 5.10GHz 8-Core 32GB (2x1...
In stock with WootwareR25,999.00
R16,799.00
Save: R 9,200!
GMKtec NUCBOX K12 AMD Ryzen 7 H 255 4.9GHz 8-Core 32GB (2x16GB) D...
In stock with WootwareR24,499.00
R15,499.00
Save: R 9,000!
GMKtec NUCBOX G10 AMD Ryzen 5 3500U 3.70GHz 4-Core 16GB(2x8GB) DD...
In stock with WootwareR10,799.00
R8,799.00
Save: R 2,000!
PELADN WO4 Trycoo AMD Ryzen 5 5600H 4.20Ghz 6-Core 16GB (1x16GB) ...
In stock with WootwareR10,599.00
R7,999.00
Save: R 2,600!
Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | MSI |
| Series | Cubi 5 Series (B0A8) |
| Model | Cubi 5 12M 12M-014BZA-B51235UXX |
| Processor | |
| Model | Core i5-1235U |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Boost Clock | 4.40GHz |
| Core Arrangement | 2 Performance Cores, 8 Efficient Cores |
| Core Count | 10 cores |
| Thread Count | 12 threads |
| Cache | 12MB Smart Cache |
| Lithography | Intel 7 Process |
| Memory | |
| SO-DIMM Slots | 2 Available |
| Type | DDR4 |
| Speed | 3200 |
| Maximum Capacity | 64GB (2x32GB SO-DIMM) DDR4-3200 |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel Iris Xe Graphics |
| Storage | |
| Supported | 1x M.2 2280 PCIe Gen 4.0 x4 NVMe & SATA Slot (Vacant) |
| Connectivity | |
| Ports | 1x Thunderbolt 4.0 USB Type-C Port with DisplayPort (Front) |
| 2x USB 10Gbps Type-A Ports (Front) | |
| 1x 3.5mm Combination Audio Jack (Front) | |
| 2x USB 10Gb/s Type-A Port (Rear) | |
| 1x HDMI 2.0b Port (Rear) | |
| 1x DisplayPort 1.4 Port (Rear) | |
| 1x Realtek 2.5 Gigabit Ethernet RJ-45 LAN Port (Rear) | |
| 1x Realtek Gigabit Ethernet RJ-45 LAN Port (Rear) | |
| Audio | |
| Line Out | 1x 3.5mm Combination Audio Jack (Front) |
| Digital Audio over HDMI, DisplayPort, or Thunderbolt USB Type-C | |
| Networking | |
| Ethernet | Realtek RTL8125BG-C 2.5 Gigabit Ethernet RJ-45 LAN Port |
| Realtek RTL8111H Gigabit Ethernet RJ-45 LAN Port | |
| Wi-Fi | WiFi 6E 2x2 MIMO Dual-band Adapter |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| LTE | N/A |
| General | |
| Operating System Support | Microsoft Windows 11 64-bit |
| Colour | Black |
| Dimensions | 122 x 124 x 53.7mm (W x D x H) |
| Weight | 0.55kg |
| VESA Mount Capable | Yes |
| Box Contents | 1x Quick Guide |
| 1x Warranty Card | |
| 1x Adpator | |
| 1x Power Cord | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









