Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | MSI |
| Series | MAG Series |
| Model | MAG A750BN PCIE5 |
| ATX Version | ATX12V 2.x |
| Modularity | Non-Modular |
| Continuous Power | 750W |
| Power Excursion | N/A |
| Certifications | 80 Plus Bronze Certified |
| Protections | OCP / OVP / OPP / OTP / SCP |
| Multi-GPU Ready | Yes |
| Cables | 1x 24-Pin ATX 12V Cable (600mm) |
| 2x 8-Pin (4 4) EPS 12V CPU Cables (650mm) | |
| 1x PCIe Gen5 16-pin Cable (600mm) | |
| 1x 8-Pin (6 2) PCIe Twin-Head Cable (600 150mm) | |
| 5x SATA Connectors | |
| 2x Molex Connectors | |
| 1x Floppy Drive Connector | |
| Fan | |
| Fan Size | 120mm |
| Bearing Technology | Sleeve Bearing |
| Zero RPM Quiet Mode | N/A |
| General | |
| Form Factor | ATX |
| Dimensions | 140 x 150 x 86mm (D x W x H) |
| Colour | Black |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Super Flower SF-750F14GE Leadex III GE 750W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,449.00
R1,849.00
Save: R 600!
Antec Atom G750 750W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,249.00
Save: R 350!
Antec V750 Atom 750W Non-Modular Black ATX Desktop Power Supply
In stock with WootwareR999.00
R799.00
Save: R 200!
GamerStorm PF700X 700W 80 Plus Bronze Non-Modular Black ATX Deskt...
In stock with WootwareR1,099.00
R949.00
Save: R 150!
FSP VITA-750BD VITA BD 750W PCIe 5.1 80 Plus Bronze Non-Modular A...
In stock with WootwareR1,389.00
R999.00
Save: R 390!
ASUS Prime 750W 80 Plus Bronze Non-Modular ATX Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,999.00
R999.00
Save: R 1,000!
ASUS AP-750G Prime 750W 80 Plus Gold Fully Modular White Desktop ...
In stock with WootwareR2,730.00
R1,699.00
Save: R 1,031!
Customers Who Bought This Also Bought
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU...
In stock with WootwareR899.00
R799.00
Save: R 100!
Antec VCX300 ARGB Tempered Glass Black Steel ATX Mid-Tower Deskto...
In stock with WootwareR899.00
R699.00
Save: R 200!
AMD 100-100000927BOX Ryzen 5 5600 6-Core 3.5GHz (4.4GHz Boost) So...
In stock with WootwareR4,349.00
R2,799.00
Save: R 1,550!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
Palit GeForce RTX 5060 DUAL NE75060019P1-GB2063D 8GB GDDR7 128-bi...
In stock with WootwareR11,599.00
R6,999.00
Save: R 4,600!
AMD 100-100000926WOF Ryzen 7 5700X 8-Core 3.4GHz (4.6GHz Boost) S...
In stock with WootwareR4,999.00
R4,199.00
Save: R 800!
Montech XR ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,099.00
Save: R 700!
AMD 100-100001405WOF Ryzen 5 9600X 5.40GHz 6-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,499.00
Save: R 1,300!
XFX Radeon RX 9060 XT Swift Triple Fan Gaming OC Edition RX-96TS3...
In stock with WootwareR13,499.00
R9,199.00
Save: R 4,300!
AMD 100-100001015BOX Ryzen 5 7600 5.10GHz 6-Core Zen 4 Socket AM5...
In stock with WootwareR6,199.00
R3,999.00
Save: R 2,200!
Western Digital WDS100T3B0A WD Blue SA510 1TB 2.5" SATA 3.0 Solid...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,799.00
Save: R 600!
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
Montech X5 RGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassis
In stock with WootwareR1,149.00
R949.00
Save: R 200!
























