Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | SanDisk |
| Series | Ultra Dual Drive |
| Model | SDDDC2-128G-G46 |
| Capacity | 128GB |
| Interface | USB Type-C and USB Type-A connectors, USB 3.1 (Gen 1) |
| Operational Temperature | 0° – 45° C |
| Storage Temperature | -10° – 70° C |
| Compatibility | Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10, Mac OS X v10.6 and Higher |
| Smartphones, Tablets, and Other Host Devices with USB Type-C ports and On-The-Go (OTG) Support | |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions | 9.4 x 38.10 x 20.07 mm |
| Weight | 9.1 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers









