Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Synology |
| Series | HAT Plus Series |
| Model | HAT3320-8T |
| Capacity | 8TB |
| Interface | SATA 3.0 6Gbps |
| Features | |
| Drive Bays Supported | N/A |
| Recording Technology | CMR |
| Drive Design (Air or Helium) | Unsealed, Air |
| Workload Rate Limit (WRL) | 300TB/year |
| Rotational Speed | 7200 RPM |
| Drive Cache | 512MB |
| Sector Size | 512e |
| Performance | |
| Interface Access Speed | 6.0 Gbps |
| Max. Sustained Transfer Rate OD | Up to 281MB/s |
| Power Consumption | |
| Average Idle Power | 5.74W |
| Average Operating Power | 9.07W |
| Environmental/Temperature | |
| Operating Temperature | 5°C - 60°C |
| Non-operating Temperature | -40°C - 70°C |
| General | |
| Dimensions | 147 x 101.85 x 26.1mm (D x W x H) |
| Weight | 0.755kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Limited Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Seagate ST8000VN004 IronWolf 8TB 7200RPM 256MB Cache SATA 6Gb/s 3...
In stock with WootwareR7,199.00
R5,499.00
Save: R 1,700!
Seagate ST8000DM004 Barracuda 8TB 5400RPM SATA 6Gb/s 256MB Cache ...
In stock with WootwareR6,299.00
R4,599.00
Save: R 1,700!
Seagate ST8000NT001 IronWolf Pro 8TB 7200rpm SATA 6Gb/s 256MB Cac...
In stock with WootwareR6,999.00
R6,499.00
Save: R 500!
Seagate ST8000VE001 Skyhawk AI 8TB SATA 6Gb/s 256MB Cache 3.5 Inc...
In stock with WootwareR7,199.00
R5,999.00
Save: R 1,200!
Customers Who Bought This Also Bought
UGREEN 25369 NASync DXP2800 2-Bay 3.5" SATA Intel N100 3.4GHz 4-C...
In stock with WootwareR8,999.00
R7,699.00
Save: R 1,300!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
Dell SE2425HM 24" Full HD(1920x1080) 100Hz 8ms IPS Desktop Monito...
In stock with WootwareR3,399.00
R1,999.00
Save: R 1,400!
Intel BX80768265K Core Ultra 7 265K 20-Core 5.50GHz Arrow Lake-S ...
Contact for AvailabilityR10,199.00
R7,499.00
Save: R 2,700!
Samsung MZ-V9P1T0BW 990 PRO 1TB NVMe M.2 2280 PCI-Express 4.0 x4 ...
Contact for AvailabilityR6,499.00
R5,499.00
Save: R 1,000!
AMD 100-100000457BOX Ryzen 5 5500 6-Core 3.6GHz (4.2GHz Boost) So...
In stock with WootwareR2,199.00
R1,999.00
Save: R 200!
Antec Atom G750 750W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,249.00
Save: R 350!
AMD 100-100000719WOF Ryzen 9 9950X3D 5.70GHz 16-Core Zen 5 Socket...
In stock with WootwareR16,799.00
R13,799.00
Save: R 3,000!
Seagate ST12000VN0008 IronWolf 12TB 7200RPM 256MB Cache SATA 6Gb/...
In stock with WootwareR8,999.00
R7,499.00
Save: R 1,500!
Mushkin MKNSSDS21TB Source 2 1TB 2.5" SATA 3.0 6Gb/s Solid State...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,999.00
Save: R 400!
MSI PRO FORGE M050A Tempered Glass Black Micro-ATX Mini-Tower Des...
In stock with WootwareR749.00
R599.00
Save: R 150!
G.Skill F5-6000J3636F16GX2-FX5 Flare X5 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR10,499.00
R9,899.00
Save: R 600!



















