Product Description
Additional Information
Reviews (1)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Thermaltake |
| Series | S200 TG ARGB Snow |
| Model | CA-1X2-00M6WN-00 |
| Physical Details | |
| Colour | Snow |
| Materials | SPCC |
| Side Panel | 1x 3mm Tempered Glass |
| I/O Ports | 2x USB 3.0 Type-A |
| 1x HD Audio | |
| Motherboard Support | Mini ITX, Micro ATX, ATX |
| Expansion Slots | 7 |
| Drive Bays | 2x 3.5" |
| 2x 2.5" + 1x 3.5" | |
| 2x 2.5" | |
| PSU Support | Standard PS2 PSU |
| Dimensions | 460mm x 210mm x 395.3mm |
| Weight | 4.8Kg |
| Pre-Installed Fans | |
| Front | 3x 120mm ARGB Lite Hydraulic Bearing Fans (1000rpm, 22.3 dBA) |
| Fan Support | |
| Front | Up to 3x 120mm |
| Up to 2x 140mm | |
| Top | Up to 2x 120mm |
| Up to 2x 140mm | |
| Rear | 1x 120mm |
| Radiator Support | |
| Front | Up to 1x 360mm |
| Up to 1x 280mm | |
| Top | Up to 1x 240mm |
| Rear | 1x 120mm |
| Clearance | |
| CPU Cooler Height Limitation | Up to 166mm |
| GPU Length Limitation | Up to 300mm (with radiator) |
| Up to 330mm (without radiator) | |
| PSU Length Limitation | 190mm (with HDD Cage) |
| General | |
| Features | Large Airflow-optimized Mesh Panel |
| Built-in PSU Cover | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Montech X5 RGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassis
In stock with WootwareR1,149.00
R949.00
Save: R 200!
Montech X2 Plus Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR979.00
R699.00
Save: R 280!
Montech XR ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR1,899.00
R1,149.00
Save: R 750!
Montech King 95 PRO Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Ch...
In stock with WootwareR2,949.00
R2,599.00
Save: R 350!
NZXT CC-H61FB-R1 H6 Flow RGB Dark Tinted Tempered Glass Black SGC...
In stock with WootwareR2,799.00
R1,799.00
Save: R 1,000!
Montech King 45 Pro ARGB Curved Tempered Glass Black ATX Mid-Towe...
In stock with WootwareR1,999.00
R1,599.00
Save: R 400!
DeepCool R-CG530-BKAGA7-G CG530 7F ARGB Tempered Glass Steel Blac...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,499.00
Save: R 300!
Antec VCX300 ARGB Tempered Glass Black Steel ATX Mid-Tower Deskto...
In stock with WootwareR899.00
R699.00
Save: R 200!
DeepCool R-CG530-BKADA4-G-1 CG530 4F ARGB Tempered Glass Steel Bl...
In stock with WootwareR1,499.00
R1,249.00
Save: R 250!
Montech XR Wood ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop C...
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
Customers Who Bought This Also Bought
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU...
In stock with WootwareR899.00
R799.00
Save: R 100!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
Super Flower SF-750F14GE Leadex III GE 750W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,899.00
Save: R 600!
ID-Cooling FX360 PRO 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,399.00
R1,249.00
Save: R 150!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
AMD 100-100000927BOX Ryzen 5 5600 6-Core 3.5GHz (4.4GHz Boost) So...
In stock with WootwareR4,349.00
R2,799.00
Save: R 1,550!
Antec V750 Atom 750W Non-Modular Black ATX Desktop Power Supply
In stock with WootwareR999.00
R799.00
Save: R 200!
Antec Atom G850 850W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,899.00
R1,399.00
Save: R 500!
AMD 100-100001405WOF Ryzen 5 9600X 5.40GHz 6-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,499.00
Save: R 1,300!
Super Flower SF-1000F14GE Leadex III GE 1000W 80 Plus Gold ATX 3....
In stock with WootwareR3,049.00
R2,499.00
Save: R 550!
Antec V650 Atom V2 650W Non-Modular Black ATX Desktop Power Suppl...
In stock with WootwareR949.00
R799.00
Save: R 150!
Gigabyte B650-EAGLE-AX B650 EAGLE AX WIFI 6E AMD B650 Ryzen Socke...
In stock with WootwareR4,649.00
R3,499.00
Save: R 1,150!
Antec Atom G750 750W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,249.00
Save: R 350!
AMD 100-100001015BOX Ryzen 5 7600 5.10GHz 6-Core Zen 4 Socket AM5...
In stock with WootwareR6,199.00
R3,999.00
Save: R 2,200!
























