Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (1)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Antec |
| Series | Connect 120 Series |
| Model | Connect 120 ARGB White - Triple Fan Pack |
| Colour | White |
| Fan Dimensions | 120mm x 120mm x 25mm |
| Included Fans | 3x ARGB PWM Fan |
| Fan Speed | 800RPM± 10% - 1500RPM |
| Air Flow | 33.7 CFM - 65.08 CFM |
| Static Pressure | 0.45 mmH20 - 1.7 mmH2O |
| Noise | 19.7 dBA - 27 dBA |
| Lifespan | 30,000 hours / 25°C |
| Rated Voltage | FAN: DC 12 V |
| LED: DC 5 V | |
| Operating Voltage | FAN: DC 6.0-13.2 V |
| LED: DC 4.5-5.2 V | |
| Bearing Type | Hydraulic Bearing |
| Connector | FAN: 4-pin PWM |
| LED: 3-pin | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- very solid quality Cheap prices - Jarryd, 26 December 2025
I have no idea why this brand is slept on lets be reall all fans get damaged during cleaning so why buy Corsair, Noctua, Lian Li, when you have to replace them out of your jet engine, every 3 years, the connect feature is extreamly convinet, i purched 2 x 3 packs because i need 4 fans in my case, i only have one single fan at the and you can plug in the, side shrouds to cover up the wireing on both side and it all looks smoth and clean as hell. im about to buy another pack get that push /pull setup.
Category Bestsellers
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
ARCTIC ACFAN00310A P12 Pro ARGB 120mm PWM Black Case Fan - 3 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R899.00
Save: R 600!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!









