Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Antec |
| Series | Connect 120 Series |
| Model | Connect 120 Reverse ARGB White - Triple Fan Pack |
| Colour | White |
| Fan Dimensions | 120mm x 120mm x 25mm |
| Included Fans | 3x ARGB PWM Fan |
| Fan Speed | 800RPM± 10% - 1800RPM |
| Air Flow | 43.2 CFM |
| Static Pressure | 1.29mmH2O |
| Noise | 27.2dBA |
| Lifespan | 30,000 hours / 25°C |
| Rated Voltage | FAN: DC 12 V |
| LED: DC 5 V | |
| Operating Voltage | FAN: DC 6.0-13.2 V |
| LED: DC 4.5-5.2 V | |
| Bearing Type | Hydraulic Bearing |
| Connector | FAN: 4-pin PWM |
| LED: 3-pin | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!
NZXT RF-U42HF-B1 F420 RGB Core 420mm Single Frame Black Case Fan
In stock with WootwareR1,549.00
R799.00
Save: R 750!









