Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | Katar Pro |
| Model | CH-930C011 |
| Programmable Buttons | 6 |
| Resolution | 12,400 DPI |
| Sensor | PAW3327 |
| Sensor Type | Optical |
| Mouse Backlighting | 2 Zone RGB |
| On-Board Memory | Yes (no Macro & key remaps) |
| On-board Memory Profiles | 1 |
| Mouse Button Durability | 30M L/R Click |
| Connectivity | Wired |
| Grip Type | Claw, Fingertip |
| Cable | 1.8m Tangle Free Rubber |
| Report Rate | 1000Hz/500Hz/250Hz/125Hz |
| Weight | 69g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Logitech 910-005471 G502 HERO 25k High Performance Black Wired Ga...
In stock with WootwareR1,499.00
R729.00
Save: R 770!
Logitech 910-007777 PRO X2 SUPERSTRIKE 44K HERO 2 Haptic Inductiv...
In stock with WootwareR3,999.00
R3,499.00
Save: R 500!
Scyrox SCY-V6-BK V6 Ultra Light 30K PAW3950 Kailh Optical Black W...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
LAMZU MAYA X WHITE Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K White...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
LAMZU MAYA X 30K DPI Wireless Optical Black Gaming Mouse
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Scyrox SCY-V8-WH V8 30K DPI Kailh Optical White Wireless Gaming M...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
Logitech 910-005283 G305 LIGHTSPEED HERO 12k Black Wireless Gamin...
In stock with WootwareR899.00
R749.00
Save: R 150!
Logitech 910-006163 G502 X PLUS 25,600 DPI HERO 25K LIGHTFORCE Op...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,899.00
Save: R 300!
LAMZU MAYA X AIMLABS Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K Tea...
In stock with WootwareR2,349.00
R1,599.00
Save: R 750!
Logitech 910-007562 MX Master 4 8000 DPI Darkfield Haptic Graphit...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,399.00
Save: R 400!
Customers Who Bought This Also Bought










