Customers Who Viewed This Product Purchased
GMKtec NUCBOX G3S Titanium Grey Intel N95 3.40GHz Quad-Core 8GB(1...
In stock with WootwareR7,999.00
R5,499.00
Save: R 2,500!
GMKtec NUCBOX M3 Black Intel Core i5 12450H 4.40GHz 8-Core 16GB(2...
In stock with WootwareR14,799.00
R9,999.00
Save: R 4,800!
GMKtec NUCBOX M6 Ultra Black AMD Ryzen 5 7640HS 5.0GHz 6-Core 16G...
In stock with WootwareR14,199.00
R10,199.00
Save: R 4,000!
Apple MU9D3SO/A Mac Mini M4 10-Core 16GB (On-Board) LPDDR5 10-Cor...
In stock with WootwareR13,999.00
R10,999.00
Save: R 3,000!
GMKtec NUCBOX G10 AMD Ryzen 5 3500U 3.70GHz 4-Core 16GB(2x8GB) DD...
In stock with WootwareR9,999.00
R8,199.00
Save: R 1,800!
GMKtec NUCBOX M3 Black Intel Core i5 12450H 4.40GHz 8-Core 32GB(2...
In stock with WootwareR17,499.00
R11,799.00
Save: R 5,700!
GMKtec NUCBOX K8 Plus AMD Ryzen 7 8845HS 5.10GHz 8-Core 32GB (2x1...
In stock with WootwareR25,999.00
R16,799.00
Save: R 9,200!
GMKtec NUCBOX K12 AMD Ryzen 7 H 255 4.9GHz 8-Core 32GB (2x16GB) D...
In stock with WootwareR23,999.00
R14,999.00
Save: R 9,000!
GMKtec NUCBOX G10 AMD Ryzen 5 3500U 3.70GHz 4-Core 16GB(2x8GB) DD...
In stock with WootwareR10,799.00
R8,799.00
Save: R 2,000!
PELADN WO4 Trycoo AMD Ryzen 5 5600H 4.20Ghz 6-Core 16GB (1x16GB) ...
In stock with WootwareR10,599.00
R7,999.00
Save: R 2,600!
Features Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | GEEKOM |
| Series | Mini PC |
| Model | GMA5R57430U-16512 |
| Processor | |
| Model | Ryzen 5 7430U |
| Chipset Manufacturer | AMD |
| Boost Clock | 4.30Ghz |
| Cores | 6 |
| Threads | 12 |
| Cache | 16 MB |
| Lithography | TSMC 7nm FinFET |
| Memory | |
| SO-DIMM Slots | 2x SO-DIMM Slots Available (Both Occupied) |
| Type | DDR4 |
| Speed | 3200 MHz |
| Maximum Capacity | 16GB (2x8GB SO-DIMM) DDR4-2666 Memory |
| Graphics | |
| Integrated | AMD Radeon Graphics |
| Storage | |
| Supported | 1x M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe SSD Slot |
| Installed | 1x 512GB M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe SSD |
| Connectivity | |
| Ports | 3× USB 3.2 Gen 2 Type-A |
| 2× USB 3.2 Gen 2 Type-C | |
| 1× USB 2.0 Type-A | |
| 2× HDMI 2.0 | |
| 1× 3.5 mm headphone jack | |
| 1× 2.5G RJ45 LAN | |
| 1× SD Card Reader | |
| 1× DC in | |
| 1× Power button | |
| Networking | |
| Ethernet | 2.5 Gigabit Ethernet RJ-45 LAN Port |
| Wi-Fi | WiFi 6 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| LTE | N/A |
| General | |
| Operating System Support | Microsoft Windows 11 Pro 64-bit |
| Dimensions | 117 x 112 x 49.2mm (W x D x H) |
| Weight | 0.652kg |
| Boxed Accessories | 1 × A5 Mini PC |
| 1 × VESA Mount | |
| 1 × Power Adapter | |
| 1 × HDMI Cable | |
| 1 × User Guide | |
| 1 × Thank You Card | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









