Customers Who Viewed This Product Purchased
GMKtec NUCBOX M3 Black Intel Core i5 12450H 4.40GHz 8-Core 16GB(2...
In stock with WootwareR14,799.00
R9,999.00
Save: R 4,800!
GMKtec NUCBOX G3S Titanium Grey Intel N95 3.40GHz Quad-Core 8GB(1...
In stock with WootwareR7,999.00
R5,499.00
Save: R 2,500!
GMKtec NUCBOX M6 Ultra Black AMD Ryzen 5 7640HS 5.0GHz 6-Core 16G...
In stock with WootwareR14,199.00
R10,199.00
Save: R 4,000!
Apple MU9D3SO/A Mac Mini M4 10-Core 16GB (On-Board) LPDDR5 10-Cor...
In stock with WootwareR13,999.00
R10,999.00
Save: R 3,000!
GMKtec NUCBOX G10 AMD Ryzen 5 3500U 3.70GHz 4-Core 16GB(2x8GB) DD...
In stock with WootwareR9,999.00
R8,199.00
Save: R 1,800!
GMKtec NUCBOX M3 Black Intel Core i5 12450H 4.40GHz 8-Core 32GB(2...
In stock with WootwareR17,499.00
R11,799.00
Save: R 5,700!
GMKtec NUCBOX K8 Plus AMD Ryzen 7 8845HS 5.10GHz 8-Core 32GB (2x1...
In stock with WootwareR25,999.00
R16,799.00
Save: R 9,200!
GMKtec NUCBOX K12 AMD Ryzen 7 H 255 4.9GHz 8-Core 32GB (2x16GB) D...
In stock with WootwareR23,999.00
R14,999.00
Save: R 9,000!
GMKtec NUCBOX G10 AMD Ryzen 5 3500U 3.70GHz 4-Core 16GB(2x8GB) DD...
In stock with WootwareR10,799.00
R8,799.00
Save: R 2,000!
PELADN WO4 Trycoo AMD Ryzen 5 5600H 4.20Ghz 6-Core 16GB (1x16GB) ...
In stock with WootwareR10,599.00
R7,999.00
Save: R 2,600!
Features Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | GEEKOM |
| Series | Mini PC |
| Model | GMA8MAX-R78745HS-321 |
| Processor | |
| Model | Ryzen 7 8745HS |
| Chipset Manufacturer | AMD |
| Boost Clock | 4.90Ghz |
| Cores | 8 |
| Threads | 16 |
| Cache | 16 MB |
| Lithography | TSMC 4nm FinFET |
| Memory | |
| Installed | 16GB (1x16GB SO-DIMM) |
| Type | DDR5 |
| Speed | 4800 MHz |
| Maximum Capacity | 64GB (2x32GB SO-DIMM) DDR5-4800 Memory |
| 2x SO-DIMM Slots available, 1x Occupied | |
| Graphics | |
| Integrated | AMD Radeon Graphics |
| Storage | |
| Supported | 1x M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe SSD Slot |
| Installed | 1x 1TB M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe SSD |
| Connectivity | |
| Ports | 1 × USB 3.2 Gen 2 Type-A (rear) |
| 1 × USB 2.0 Type-A (rear) | |
| 3 × USB 3.2 Gen 2 Type-A (front) | |
| 1 × USB 3.2 Gen 2 Type-A (Always On) | |
| 1 × USB 4.0 Type-C (PD in, back) | |
| 1 × USB 4.0 Type-C (PD, back) | |
| 1 × 3.5mm stereo headset jack | |
| 2 × RJ45 (2.5GbE) | |
| 2 × HDMI | |
| 1 × DC in | |
| 1 × Power button | |
| 1 × Kensington Lock | |
| 1 × SD card slot | |
| Networking | |
| Ethernet | 2x 2.5 Gigabit Ethernet RJ-45 LAN Port |
| Wi-Fi | WiFi 6E |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| LTE | N/A |
| General | |
| Operating System Support | Microsoft Windows 11 Pro 64-bit |
| Dimensions | 135 x 132 x 46.9mm (W x D x H) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









