Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HAVN |
| Series | H18 |
| Model | HVN-FS-H1840-02 |
| Dimensions | 180mm x 180mm x 40mm |
| Colour | Black |
| Bearing Type | Fluid Dynamic Bearing |
| Speed | 0RPM (0-20%) - 1300RPM (100%) |
| Airflow | 164.63CFM |
| Static Pressure | 2.19mmH₂O |
| Noise Level | 35dBA |
| Rated Voltage | DC 12V |
| Rated Current | 0.48A |
| Frame & Blade Material | PBT + 30% Glass Fiber |
| Net Weight (Fan) | 470g |
| MTTF | > 150,000h |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!
NZXT RF-U42HF-B1 F420 RGB Core 420mm Single Frame Black Case Fan
In stock with WootwareR1,549.00
R799.00
Save: R 750!









