| SPECIFICATIONS | |
| Brand | InWin |
| Series | A5 Series |
| Model | IW-CS-A5WHI-1AM120S |
| Physical Details | |
| Colour | White |
| Materials | Steel |
| Plastic | |
| Tempered Glass | |
| Aluminium | |
| Side Panel | Windowed, Tempered Glass |
| Front I/O | 1x USB 3.2 Gen 2x2 20Gbps Type-C |
| 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A | |
| 1x 3.5mm Combination Audio Jack | |
| Chassis Lighting | N/A |
| Motherboard Support | E-ATX, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX |
| Expansion Slots | 7 PCI Slots |
| Drive Bays | 2x 3.5/2.5" Combination HDD/SSD Drive Bays |
| 2x 2.5" HDD/SSD Drive Bays | |
| PSU Support | ATX |
| Dimensions | 399 x 215 x 407mm (L x W x H) |
| Weight | 5.86kg |
| Pre-Installed Fans | |
| Front | N/A |
| Top | N/A |
| Rear | 1x 120mm InWin AM120S Silent ARGB Fan |
| Top | N/A |
| Fan Support | |
| Front | N/A |
| Bottom | Up to 2x 120mm |
| Rear | Up to 1x 120mm |
| Top | Up to 2x 120mm |
| Radiator Support | |
| Front | N/A |
| Bottom | N/A |
| Rear | 1x 120mm Radiator |
| Top | 1x 240mm Radiator |
| Clearance | |
| PSU Length Limitation | Up to 200mm (Limitation of 170mm with GPUs longer than 280mm) |
| CPU Cooler Height Limitation | Up to 162mm |
| GPU Length Limitation | Up to 340mm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Montech X5 RGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassis
In stock with WootwareR1,149.00
R949.00
Save: R 200!
Montech X2 Plus Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR979.00
R699.00
Save: R 280!
Montech XR ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR1,899.00
R1,149.00
Save: R 750!
Montech King 95 PRO Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Ch...
In stock with WootwareR2,949.00
R2,599.00
Save: R 350!
NZXT CC-H61FB-R1 H6 Flow RGB Dark Tinted Tempered Glass Black SGC...
In stock with WootwareR2,799.00
R1,799.00
Save: R 1,000!
Montech King 45 Pro ARGB Curved Tempered Glass Black ATX Mid-Towe...
In stock with WootwareR1,999.00
R1,399.00
Save: R 600!
DeepCool R-CG530-BKAGA7-G CG530 7F ARGB Tempered Glass Steel Blac...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,499.00
Save: R 300!
Antec VCX300 ARGB Tempered Glass Black Steel ATX Mid-Tower Deskto...
In stock with WootwareR899.00
R699.00
Save: R 200!
DeepCool R-CG530-BKADA4-G-1 CG530 4F ARGB Tempered Glass Steel Bl...
In stock with WootwareR1,499.00
R1,249.00
Save: R 250!
NZXT CC-H52FB-R1 H5 Flow RGB 2024 Dark Tinted Tempered Glass Blac...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,499.00
Save: R 1,000!
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU...
In stock with WootwareR949.00
R849.00
Save: R 100!
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
Super Flower SF-750F14GE Leadex III GE 750W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,899.00
Save: R 600!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
ID-Cooling FX360 PRO 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,349.00
R1,199.00
Save: R 150!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
AMD 100-100000927BOX Ryzen 5 5600 6-Core 3.5GHz (4.4GHz Boost) So...
In stock with WootwareR4,349.00
R2,799.00
Save: R 1,550!
AMD 100-100001405WOF Ryzen 5 9600X 5.40GHz 6-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,499.00
Save: R 1,300!
Antec V750 Atom 750W Non-Modular Black ATX Desktop Power Supply
In stock with WootwareR999.00
R799.00
Save: R 200!
Antec V650 Atom V2 650W Non-Modular Black ATX Desktop Power Suppl...
In stock with WootwareR949.00
R799.00
Save: R 150!
Super Flower SF-1000F14GE Leadex III GE 1000W 80 Plus Gold ATX 3....
In stock with WootwareR3,049.00
R2,499.00
Save: R 550!
Gigabyte B650-EAGLE-AX B650 EAGLE AX WIFI 6E AMD B650 Ryzen Socke...
In stock with WootwareR4,649.00
R3,499.00
Save: R 1,150!
Antec Atom G850 850W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,699.00
R1,349.00
Save: R 350!
Antec Atom G750 750W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,249.00
Save: R 350!
AMD 100-100001404WOF Ryzen 7 9700X 5.50GHz 8-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR9,599.00
R6,499.00
Save: R 3,100!
























