Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lorgar |
| Series | Advanced MSA10 |
| Model | LRG-MSA10-WH |
| Technical Performance | |
| Sensor Type | Optical |
| Sensor Model | PixArt PAW3311DB |
| Maximum Resolution | 12000 dpi |
| Polling Rate | 1000 Hz |
| Maximum Acceleration | 35 G |
| Maximum Movement Speed | 300 in/sec |
| Frame Rate | 12000 Frames per Second |
| Physical Attributes | |
| Dimensions | 123 mm x 62.5 mm x 39 mm |
| Weight | 0.055 kg |
| Form Factor | Symmetrical |
| Color | Black |
| Feet Material | 100% PTFE |
| Connectivity and Compatibility | |
| Interface | USB |
| Cable Type | Braided |
| Cable Length | 1.8 m |
| Software | Lorgar Platform |
| Operating System | Windows 11 |
| Windows 10 | |
| Windows 8 | |
| Windows 7 | |
| Windows Vista | |
| Buttons and Features | |
| Total Buttons | 6 |
| Programmable | Yes |
| Main Switch Durability | 50 Million clicks |
| RGB Lighting | Yes |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Logitech 910-005471 G502 HERO 25k High Performance Black Wired Ga...
In stock with WootwareR1,499.00
R729.00
Save: R 770!
Logitech 910-007777 PRO X2 SUPERSTRIKE 44K HERO 2 Haptic Inductiv...
In stock with WootwareR3,999.00
R3,499.00
Save: R 500!
Scyrox SCY-V6-BK V6 Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical Black W...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
LAMZU MAYA X WHITE Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K White...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
LAMZU MAYA X 30K DPI Wireless Optical Black Gaming Mouse
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Scyrox SCY-V8-WH V8 30K DPI Optical White Wireless Gaming Mouse
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
Logitech 910-005283 G305 LIGHTSPEED HERO 12k Black Wireless Gamin...
In stock with WootwareR899.00
R749.00
Save: R 150!
Scyrox SCY-V8-BK V8 30K DPI Optical Black Wireless Gaming Mouse
In stock with WootwareR1,749.00
R1,299.00
Save: R 450!
LAMZU MAYA X AIMLABS Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K Tea...
In stock with WootwareR2,349.00
R1,599.00
Save: R 750!
LAMZU MAYA X PURPLE SHADOW Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical ...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!









