Montech X5 RGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassis
In stock with WootwareR1,149.00
R949.00
Save: R 200!
Montech X2 Plus Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR979.00
R699.00
Save: R 280!
Montech XR ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR1,899.00
R1,149.00
Save: R 750!
Montech King 95 PRO Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Ch...
In stock with WootwareR2,949.00
R2,599.00
Save: R 350!
Montech King 45 Pro ARGB Curved Tempered Glass Black ATX Mid-Towe...
In stock with WootwareR1,999.00
R1,199.00
Save: R 800!
DeepCool R-CG530-BKAGA7-G CG530 7F ARGB Tempered Glass Steel Blac...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,499.00
Save: R 300!
NZXT CC-H61FB-R1 H6 Flow RGB Dark Tinted Tempered Glass Black SGC...
In stock with WootwareR2,799.00
R1,799.00
Save: R 1,000!
Antec VCX300 ARGB Tempered Glass Black Steel ATX Mid-Tower Deskto...
In stock with WootwareR899.00
R699.00
Save: R 200!
DeepCool R-CG530-BKADA4-G-1 CG530 4F ARGB Tempered Glass Steel Bl...
In stock with WootwareR1,499.00
R1,249.00
Save: R 250!
Montech XR Wood ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop C...
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Redragon |
| Series | Thundercracker |
| Model | GC-605 |
| Physical Details | |
| Colour | Black |
| Panels | Tempered glass front and left panel |
| Acrylic rightpanel | |
| I/O Ports | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| 2x USB 2.0 Type-A | |
| 1x Microhone & Headphone Jack | |
| Motherboard Support | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX |
| Expansion Slots | 7 |
| Pre-Installed Fans | |
| Front | 3x 120mm RGB Ring Fans |
| Clearance | |
| CPU Cooler Height Limitation | 170mm |
| GPU Length Limitation | 325mm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU...
In stock with WootwareR949.00
R849.00
Save: R 100!
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
Super Flower SF-750F14GE Leadex III GE 750W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,899.00
Save: R 600!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
ID-Cooling FX360 PRO 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,349.00
R1,199.00
Save: R 150!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
AMD 100-100000927BOX Ryzen 5 5600 6-Core 3.5GHz (4.4GHz Boost) So...
In stock with WootwareR4,349.00
R2,799.00
Save: R 1,550!
Antec V750 Atom 750W Non-Modular Black ATX Desktop Power Supply
In stock with WootwareR999.00
R799.00
Save: R 200!
AMD 100-100001405WOF Ryzen 5 9600X 5.40GHz 6-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,499.00
Save: R 1,300!
Super Flower SF-1000F14GE Leadex III GE 1000W 80 Plus Gold ATX 3....
In stock with WootwareR3,049.00
R2,499.00
Save: R 550!
Antec Atom G850 850W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,699.00
R1,349.00
Save: R 350!
Gigabyte B650-EAGLE-AX B650 EAGLE AX WIFI 6E AMD B650 Ryzen Socke...
In stock with WootwareR4,649.00
R3,499.00
Save: R 1,150!
ID-Cooling FX240 PRO 240mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,049.00
R919.00
Save: R 130!
AMD 100-100000719WOF Ryzen 9 9950X3D 5.70GHz 16-Core Zen 5 Socket...
In stock with WootwareR16,799.00
R13,799.00
Save: R 3,000!
Crucial CT1000E100SSD8 E100 1TB M.2 2280 PCIe 4.0 NVMe Solid Sta...
In stock with WootwareR4,299.00
R3,199.00
Save: R 1,100!
























