Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Rogueware |
| Series | Gaming |
| Model | RW-GM200 |
| Polling Rate | 1000 Hz |
| Sensor | Avago 3360 Optical |
| Switch Type | Omron |
| Switch Lifetime | 20 Million Clicks (typical) |
| Lighting | Zoned RGB |
| Buttons | 7 (Left, Right, Middle, DPI Switch up & Down, Two Thumb) |
| DPI | 400, 8000, 1600, 2400, 4800, 12000 DPI |
| Lift-Off Distance | 1.8 mm |
| Tracking Speed | 60 IPS |
| Max Acceleration | 7 m/s |
| SPI Sampling Time | 2 ms |
| Connectivity | USB 2.0 Type-A |
| Cable Length | 1.8m |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions | 131 x 84 x 39 mm (L x W x H) |
| Weight | 94 grams |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Category Bestsellers
Logitech 910-005471 G502 HERO 25k High Performance Black Wired Ga...
In stock with WootwareR1,499.00
R729.00
Save: R 770!
Logitech 910-007777 PRO X2 SUPERSTRIKE 44K HERO 2 Haptic Inductiv...
In stock with WootwareR3,999.00
R3,499.00
Save: R 500!
Scyrox SCY-V6-BK V6 Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical Black W...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
LAMZU MAYA X WHITE Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K White...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
LAMZU MAYA X 30K DPI Wireless Optical Black Gaming Mouse
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Scyrox SCY-V8-WH V8 30K DPI Optical White Wireless Gaming Mouse
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
Logitech 910-005283 G305 LIGHTSPEED HERO 12k Black Wireless Gamin...
In stock with WootwareR899.00
R749.00
Save: R 150!
Scyrox SCY-V8-BK V8 30K DPI Optical Black Wireless Gaming Mouse
In stock with WootwareR1,749.00
R1,299.00
Save: R 450!
LAMZU MAYA X AIMLABS Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K Tea...
In stock with WootwareR2,349.00
R1,599.00
Save: R 750!
LAMZU MAYA X PURPLE SHADOW Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical ...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!









