Logitech 910-005471 G502 HERO 25k High Performance Black Wired Ga...
In stock with WootwareR1,499.00
R729.00
Save: R 770!
Scyrox SCY-V6-BK V6 Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical Black W...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
Logitech 910-007777 PRO X2 SUPERSTRIKE 44K HERO 2 Haptic Inductiv...
In stock with WootwareR3,999.00
R3,499.00
Save: R 500!
LAMZU MAYA X 30K DPI Wireless Optical Black Gaming Mouse
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Logitech 910-007501 MX Master 3S Bluetooth Performance 8000 DPI D...
In stock with WootwareR1,999.00
R1,599.00
Save: R 400!
LAMZU MAYA X WHITE Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K White...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Scyrox SCY-V8-BK V8 30K DPI Optical Black Wireless Gaming Mouse
In stock with WootwareR1,699.00
R1,249.00
Save: R 450!
Scyrox SCY-V8-WH V8 30K DPI Optical White Wireless Gaming Mouse
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
LAMZU MAYA X AIMLABS Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K Tea...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Logitech 910-007562 MX Master 4 8000 DPI Darkfield Haptic Graphit...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,399.00
Save: R 400!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | M65 Series |
| Model | CH-9319411-AP2 |
| General | |
| Programable Buttons | 8 |
| DPI | 26,000 DPI |
| Sensor | Marksman 26K |
| Sensor Type | Optical |
| Mouse Backlighting | 1 Zone RGB |
| On Board Memory | Yes |
| On-Board Memory Profiles | 1 |
| Mouse Button Type | Omron Optical |
| Connectivity | Wireless, Wired |
| Grip Type | Claw |
| Weight Tuning | Yes |
| Hand Size | Medium |
| Game Genre | FPS, Battle Royale |
| Weight | 110g (w/out Cable And Accessories) |
| Cable | 1.8m Tangle Free Rubber |
| CUE Software | Supported in iCUE |
| Report Rate | Selectable 2000Hz/1000Hz/500Hz/250Hz/125Hz |
| Battery Life | 2.4GHz Slipstream: Up to 90 Hrs Continuous Use |
| Bluetooth: Up to 120 Hrs Continuous Use | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Pure perfection... - Danny, 13 February 2023
I was a little concerned at spending this much on a mouse, but my concerns flew right out the window a few moments after I started using it. It fits my hand perfectly, it tracks like a dream and evey single click is recorded no matter how fast or slowly you mash those buttons. It also is absolutely immune to Logitech's click bounce issue that plagued both generations of the G903...
A lot of reviews that I saw for this mouse prior to buying it say the mouse it heavy, I dunno what they're on because this thing is really light! I ended up putting all three weights in and it feels great.









