Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
Montech Century II 850 ATX 3.1 850W 80 Plus Gold PCIe 5.1 Fully M...
In stock with WootwareR2,149.00
R1,799.00
Save: R 350!
Antec Atom G850 850W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,899.00
R1,399.00
Save: R 500!
GamerStorm PQ850G 850W Cybenetics Platinum Fully Modular Black PC...
In stock with WootwareR1,999.00
R1,799.00
Save: R 200!
Cooler Master MPX-8505-AFAG-BEU ELITE Gold 850 850W 80 Plus Gold ...
In stock with WootwareR1,999.00
R1,749.00
Save: R 250!
Cooler Master MPE-8506-ACAG-BEU MWE Gold V3 850W 80 Plus Gold ATX...
In stock with WootwareR1,699.00
R1,349.00
Save: R 350!
FSP VITA-850BD VITA BD 850W PCIe 5.1 80 Plus Bronze Non-Modular A...
In stock with WootwareR1,577.00
R1,199.00
Save: R 378!
MSI MAG A850GL PCIE5 850W 80 Plus Gold PCIe 5.0 Fully Modular Bla...
Stock Coming SoonR2,599.00
R2,099.00
Save: R 500!
1STPLAYER NGDP-GLD-850-BK-ZA 850W 80-Plus Gold ATX 3.1 Fully Modu...
In stock with WootwareR2,399.00
R1,999.00
Save: R 400!
MSI MAG A850GL PCIE5 WHITE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 Fully Modula...
In stock with WootwareR2,699.00
R2,299.00
Save: R 400!
| SPECIFICATIONS | CABLE LENGTH |
| ATX CABLE | 1x 600mm (m) |
| EPS CABLE | 2x 700mm (m) |
| PCIE CABLE | 2x 700mm, 850mm (m) 2x 700mm (m) |
| SATA CABLE | 2x 550mm, 650mm, 750mm (m) 1x 550mm, 650mm, 750mm, 850mm (m) |
| FOUR-PIN PERIPHERAL CABLE | 1x 550mm, 650mm, 750mm, 850mm (m) |
| FLOPPY ADAPTER | 1x 100mm |
| AC POWER | 1x 1500mm (m) |
| MODULAR CABLE TYPE | Full | CONNECTOR QUANTITY |
| 24 PIN ATX | 1x |
| EPS (CPU) | 2x 8pin (4+4) |
| PCIE | 4x 8pin (6+2), 2x 6pin |
| SATA | 10x |
| FOUR-PIN PERIPHERAL | 4x |
| FLOPPY | 1x | ADDITIONAL DETAILS |
| OPERATING TEMPERATURE | 0° to 50° C |
| JAPANESE CAPACITORS | 1 |
| ECO MODE | Yes |
| MTBF | 100,000 Hours |
| NET WEIGHT | 8 lbs |
| SIZE | 85mm (H) x 150mm (W) x 180mm (L) |
| APPROVALS | TUV, CB, CE, FCC, RCM, cTUVus, BSMI, WEEE, RoHS | Compliance with ErP Lot 6 2013 Requirement |
| FAN SIZE / BEARING | 140mm Double Ball Bearing | Warranty Information |
| Warranty | 2 Year Local Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Out of stock
AMD 100-100001405WOF Ryzen 5 9600X 5.40GHz 6-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,499.00
Save: R 1,300!
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU...
In stock with WootwareR899.00
R799.00
Save: R 100!
AMD 100-100001404WOF Ryzen 7 9700X 5.50GHz 8-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR9,599.00
R6,499.00
Save: R 3,100!
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
Montech XR ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR1,899.00
R1,149.00
Save: R 750!
Intel BX80768265K Core Ultra 7 265K 20-Core 5.50GHz Arrow Lake-S ...
Contact for AvailabilityR10,199.00
R7,499.00
Save: R 2,700!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
Gigabyte B650-EAGLE-AX B650 EAGLE AX WIFI 6E AMD B650 Ryzen Socke...
In stock with WootwareR4,649.00
R3,499.00
Save: R 1,150!
AMD 100-100000662WOF Ryzen 9 9900X 5.60GHz 12-Core Zen 5 Socket A...
Stock Coming SoonR9,699.00
R7,999.00
Save: R 1,700!
WootVision 27Q I165 27" WQHD (2560x1440) 165Hz 1ms IPS Gaming Des...
Contact for AvailabilityR4,499.00
R2,799.00
Save: R 1,700!
ASUS TUF GAMING B850-PLUS WIFI AMD B850 Ryzen Socket AM5 ATX Desk...
Contact for AvailabilityR7,999.00
R4,999.00
Save: R 3,000!
ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 AMD B850 Ryzen Socket AM5 Micro-...
Contact for AvailabilityR6,999.00
R3,999.00
Save: R 3,000!
Montech AIR 903 MAX Black RGB Tempered Glass ATX Mid Tower Deskto...
In stock with WootwareR1,649.00
R1,299.00
Save: R 350!
XFX Radeon RX 9060 XT Swift Triple Fan Gaming OC Edition RX-96TS3...
In stock with WootwareR13,799.00
R9,499.00
Save: R 4,300!
Gigabyte Radeon RX 9060 XT 16GB GAMING OC GV-R9060XTGAMING OC-16G...
In stock with WootwareR13,199.00
R9,499.00
Save: R 3,700!

























