Features Product Description
Additional Information
Reviews (1)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | In-Win |
| Series | Mini-ITX Chassis |
| Model | Chopin Pro 200W Titanium Grey (IW-CS-CHOPINGRE-PS200W) |
| Colour | Titanium Grey |
| Ports | 2x USB 3.1 Gen 1 Type-A Ports |
| 2x 3.5mm Audio Ports (Headphone, Microphone) | |
| Storage | 2x 2.5" 9mm HDD / SSD Bays |
| Power Supply | |
| Manufacturer | Power Man |
| Model | IP-AD200C7-2 |
| Supply | 12V Rail: 16.0A @ 192W |
| -12V & 5Vsb: 2.30A @ 13.6W | |
| 3.3V & 5V: 15.0A @ 40W | |
| Rated Output | 200W (Total) |
| Active PFC | Yes |
| Efficiency Rating | |
| General | |
| Clearances | CPU Cooler Height: 43mm |
| Mini-ITX Motherboard: 170 x 170mm | |
| Dimensions | 244 x 217 x 84mm (L x H x W) |
| Weight | 2.2kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Perfect for a small build - Rudi, 13 July 2022
This case is seriously tiny! It's a bit fiddly to get all the cables tucked away. And a bit hard to get the sata power and data cable routed to the back. But I will definitely use this case many times. There's just nothing else out there that gives you this small form factor with the same style and PSU included. Perfect for a home thin client.
Category Bestsellers
DeepCool R-CH160-BKNGM0-G CH160 PLUS Tempered Glass Steel Black P...
In stock with WootwareR1,099.00
R999.00
Save: R 100!
DeepCool R-CH170-BKNPI0D-G-1 CH170 DIGITAL Steel Mesh Black Mini-...
In stock with SupplierR1,292.00
R1,169.00
Save: R 123!
Customers Who Bought This Also Bought
Mushkin MKNSSDTS256GB-D8 Tempest 256GB PCIe 3.0 x4 NVMe M.2 2280 ...
Contact for AvailabilityR1,099.00
GeIL GOSG416GB3600C18BDC ORION RGB 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL18 1....
Contact for AvailabilityR2,487.00
Super Flower SF-1300F14XG ATX 3.1 Leadex VII XG 1300W Cybenetics ...
In stock with WootwareR4,449.00
R3,199.00
Save: R 1,250!
DeepCool DC-AK620-DIGITAL-PRO AK620 Digital 120mm Black PWM Premi...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,449.00
Save: R 350!
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II AMD B550 Socket AM4 Micro-ATX ...
In stock with WootwareR3,499.00
R2,699.00
Save: R 800!
Super Flower SF-650F14GE Leadex III GE 650W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR1,849.00
R1,599.00
Save: R 250!
Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 AMD B840 Ryzen Socket AM5 Micro-ATX De...
In stock with WootwareR3,149.00
R2,599.00
Save: R 550!
AMD 100-100000591WOF Ryzen 7 7700X 5.40GHz 8-Core Zen 4 Socket AM...
Contact for AvailabilityR8,399.00
R5,199.00
Save: R 3,200!





















