Features Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | InWin |
| Series | A1 |
| Model | A1 Plus Black with P65F 650W Power Supply |
| Physical Details | |
| Colour | Black |
| Materials | Steel |
| Tempered Glass | |
| Plastic | |
| Side Panel | Windowed Tempered Glass |
| Front I/O | 2x USB 3.0 Type-A |
| 2x 3.5mm Audio Jacks (Line Out, Microphone) | |
| Motherboard Support | Mini-ITX |
| Expansion Slots | 2x PCI slots |
| Drive Bays | 2x 2.5" HDD/SSD Drive Bays |
| PSU Support | ATX |
| Dimensions | 231 x 210 x 343mm (H x W x D) |
| Weight | 7.1kg |
| Pre-Installed Fans | |
| Front | N/A |
| Side | 1x InWin Sirius Loop ASL120 ARGB Fan |
| Rear | 1x InWin Sirius Loop ASL120 ARGB Fan |
| Fan Support | |
| Front | N/A |
| Side | 1x 120mm |
| Rear | 1x 120mm |
| Bottom | 2x 120mm |
| Radiator Support | |
| Rear | 1x 120mm All-In-One Watercooler |
| Clearance | |
| CPU Cooler Height Limitation | 160mm |
| GPU Length Limitation | 320mm (Max 320 x 160 x 55mm) |
| Cable Management | Yes, with pre-routing |
| General | |
| Dust Filters | N/A |
| Chassis Lighting | Yes, ARGB Lighting |
| Features | Wireless Qi 1.2 Fast Charging |
| InWin P65F Power Supply Pre-Installed | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
DeepCool R-CH160-BKNGM0-G CH160 PLUS Tempered Glass Steel Black P...
In stock with WootwareR1,099.00
R999.00
Save: R 100!
DeepCool R-CH170-BKNPI0D-G-1 CH170 DIGITAL Steel Mesh Black Mini-...
In stock with SupplierR1,292.00
R1,169.00
Save: R 123!
Customers Who Bought This Also Bought
Mushkin MKNSSDTS256GB-D8 Tempest 256GB PCIe 3.0 x4 NVMe M.2 2280 ...
Contact for AvailabilityR1,099.00
GeIL GOSG416GB3600C18BDC ORION RGB 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL18 1....
Contact for AvailabilityR2,487.00
Super Flower SF-1300F14XG ATX 3.1 Leadex VII XG 1300W Cybenetics ...
In stock with WootwareR4,449.00
R3,199.00
Save: R 1,250!
DeepCool DC-AK620-DIGITAL-PRO AK620 Digital 120mm Black PWM Premi...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,449.00
Save: R 350!
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II AMD B550 Socket AM4 Micro-ATX ...
In stock with WootwareR3,499.00
R2,699.00
Save: R 800!
Super Flower SF-650F14GE Leadex III GE 650W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR1,849.00
R1,599.00
Save: R 250!
Gigabyte B840M EAGLE WIFI6 AMD B840 Ryzen Socket AM5 Micro-ATX De...
In stock with WootwareR3,149.00
R2,599.00
Save: R 550!
AMD 100-100000591WOF Ryzen 7 7700X 5.40GHz 8-Core Zen 4 Socket AM...
Contact for AvailabilityR8,399.00
R5,199.00
Save: R 3,200!





















