Montech AIR 903 MAX Black RGB Tempered Glass ATX Mid Tower Deskto...
In stock with WootwareR1,649.00
R1,299.00
Save: R 350!
Lian Li G99.LAN217INFX.00 LANCOOL 217 INF ARGB Tempered Glass Bla...
In stock with WootwareR2,999.00
R2,499.00
Save: R 500!
Antec C8 Constellation Black Clear Tempered Glass E-ATX Full Towe...
In stock with WootwareR2,099.00
R1,699.00
Save: R 400!
Montech AIR 903 Base Black Tempered Glass Black ATX Mid Tower Des...
In stock with WootwareR1,349.00
R999.00
Save: R 350!
NZXT CM-H72FB-R1 H7 Flow RGB Tempered Glass Black E-ATX Mid-Tower...
In stock with WootwareR3,199.00
R1,799.00
Save: R 1,400!
NZXT CM-H92FW-P1 H9 Flow RGB+ (2025) Tempered Glass All White Ste...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,299.00
Save: R 1,500!
NZXT CM-H72FW-R1 H7 Flow RGB Tempered Glass White E-ATX Mid-Tower...
In stock with WootwareR3,199.00
R1,999.00
Save: R 1,200!
Lian Li G99.LAN217W.00 LANCOOL 217 Clear Tempered Glass White Ste...
In stock with WootwareR2,649.00
R2,199.00
Save: R 450!
Lian Li G99.LAN217INFW.00 LANCOOL 217 INF ARGB Tempered Glass Whi...
In stock with WootwareR2,849.00
R1,999.00
Save: R 850!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Redragon |
| Series | Diamond Storm |
| Model | RD-CA903PRO |
| Physical Details | |
| Colour | Black |
| Materials | Steel, SPCC + ABS Plastic |
| Front & Side Panel | Tempered Glass |
| Front I/O Ports | 2x USB 3.0 Type-A |
| 1x USB 2.0 Type-A | |
| 2x HD Audio | |
| Motherboard Support | E-ATX, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX |
| Expansion Slots | 2 |
| Drive Bays | 3.5″ HDD x3 | 2.5″ SSD x3 (Backside Extension to 2.5″ SSD x5) |
| PSU Support | Standard PS2 PSU (Optional) |
| Form Factor | Mid Tower |
| Dimensions | 491 x 760 x 486 mm |
| Weight | 7.6 kg |
| Pre-Installed Fans | |
| Front | 3x 120 mm ARGB Fans |
| Fan Support | |
| Front | 3x 120 mm |
| Top | 1x 120 mm |
| Rear | 2x 120 mm |
| Clearance | |
| CPU Cooler Clearance | Up to 160 mm |
| GPU Clearance | Up to 380 mm |
| Package Contents | 1x Redragon Diamond Storm Pro EATX Mid-Tower Tempered Glass ARGB Gaming Chassis – Black |
| 3x Redragon 120mm Front Panel ARGB Fan | |
| 1x Three Port ARGB Fan Control Box | |
| User Manual | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 18 Month Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
AMD 100-100000719WOF Ryzen 9 9950X3D 5.70GHz 16-Core Zen 5 Socket...
In stock with WootwareR16,799.00
R13,799.00
Save: R 3,000!
ARCTIC ACFRE00180A Liquid Freezer III Pro 360mm AIO Black CPU Coo...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,599.00
Save: R 600!
AMD 100-100001084WOF Ryzen 7 9800X3D 5.2GHz 8-Core Zen 5 Socket A...
In stock with WootwareR12,999.00
R9,499.00
Save: R 3,500!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
Super Flower SF-1300F14XG ATX 3.1 Leadex VII XG 1300W Cybenetics ...
In stock with WootwareR4,449.00
R3,199.00
Save: R 1,250!
Super Flower SF-750F14GE Leadex III GE 750W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,899.00
Save: R 600!
ID-Cooling FX360 PRO 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,349.00
R1,199.00
Save: R 150!
AMD 100-100001405WOF Ryzen 5 9600X 5.40GHz 6-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,499.00
Save: R 1,300!
AMD 100-100001973WOF Ryzen 7 9850X3D 5.6GHz 8-Core Zen 5 Socket A...
In stock with WootwareR14,699.00
R10,499.00
Save: R 4,200!
Super Flower SF-1000F14GE Leadex III GE 1000W 80 Plus Gold ATX 3....
In stock with WootwareR3,049.00
R2,499.00
Save: R 550!
Montech Century II 1050 ATX 3.1 1050W 80 Plus Gold PCIe 5.1 Fully...
In stock with WootwareR2,399.00
R2,099.00
Save: R 300!
AMD 100-100001277WOF Ryzen 9 9950X 5.70GHz 16-Core Zen 5 Socket A...
In stock with WootwareR15,299.00
R11,499.00
Save: R 3,800!
Super Flower SF-1300F14GE Leadex III GE 1300W 80 Plus Gold ATX 3....
In stock with WootwareR3,099.00
R2,599.00
Save: R 500!
























