Montech AIR 903 MAX Black RGB Tempered Glass ATX Mid Tower Deskto...
In stock with WootwareR1,649.00
R1,299.00
Save: R 350!
Montech AIR 903 Base Black Tempered Glass Black ATX Mid Tower Des...
In stock with WootwareR1,349.00
R999.00
Save: R 350!
Antec C8 Constellation Black Clear Tempered Glass E-ATX Full Towe...
In stock with WootwareR2,099.00
R1,749.00
Save: R 350!
NZXT CM-H72FB-R1 H7 Flow RGB Tempered Glass Black E-ATX Mid-Tower...
In stock with WootwareR3,199.00
R1,799.00
Save: R 1,400!
Lian Li G99.LAN217INFX.00 LANCOOL 217 INF ARGB Tempered Glass Bla...
In stock with WootwareR2,999.00
R2,499.00
Save: R 500!
Lian Li G99.LAN217X.00 LANCOOL 217 Clear Tempered Glass Black Ste...
Contact for AvailabilityR2,999.00
R2,599.00
Save: R 400!
Montech AIR 903 MAX White RGB Tempered Glass ATX Mid Tower Deskto...
In stock with WootwareR1,499.00
R1,149.00
Save: R 350!
Lian Li G99.LAN217W.00 LANCOOL 217 Clear Tempered Glass White Ste...
In stock with WootwareR2,649.00
R2,199.00
Save: R 450!
NZXT CM-H72FW-R1 H7 Flow RGB Tempered Glass White E-ATX Mid-Tower...
In stock with WootwareR3,199.00
R1,999.00
Save: R 1,200!
NZXT CM-H92FW-01 H9 Flow (2025) Tempered Glass All White Steel E-...
In stock with WootwareR3,499.00
R2,599.00
Save: R 900!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Magnium Gear |
| Series | Neo Qube 2 |
| Model | MG-NE620Q_DBK02 |
| Physical Details | |
| Colour | Black |
| Materials | Steel |
| Plastic | |
| Side Panel | Tempered Glass |
| I/O Ports | 1x USB 3.1 Gen 2 Type-C |
| 2x USB 3.0 | |
| RGB Button | |
| Power Button | |
| Reset Button | |
| Motherboard Support | E-ATX, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX |
| Expansion Slots | 8 |
| Drive Bays | 2x 3.5" (2x Included) |
| 5x 2.5" (5x Included, 3x Available if 3.5" bays used) | |
| PSU Support | ATX, 275mm |
| Dimensions | 270 x 450 x 460 mm |
| Weight | 8.8 kg |
| Pre-Installed Fans | |
| Bottom | N/A |
| Top | N/A |
| Side | N/A |
| Fan Support | |
| Bottom | 3x 120mm or 2x 140mm |
| Top | 3x 120 mm, 2x 140 mm |
| Side | 3x 120mm |
| Radiator Support | |
| Bottom | Up To 360 mm |
| Top | Up To 360 mm or 280 mm |
| Side | Up To 360 mm |
| Clearance | |
| Motherboard Tray | 280 mm |
| CPU Cooler Height Limitation | 148 mm |
| GPU Length Limitation | 410 mm |
| Cable Management | 50 mm |
| Radiator Thickness | 30 mm |
| General | |
| Dust Filters | Top, Side, Bottom |
| Chassis Lighting | Yes |
| Features | Integrated Lighting |
| Dual Chamber Design | |
| Triple Ssd Bracket | |
| Velcro-Tie Cable Management | |
| Up To Nine 120 mm Fan Locations | |
| Package Contents | NEO QUBE 2 CHASSIS |
| ACCESSORY BAG/BOX | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Simply Stunning! - Phillip, 6 March 2024
Ample space for any fan layout you can think of.
Front panel IO setup made easy with labeled cables.
Cable management will be made even easier with full modular PSU's.
Easy access from the top, side and bottom to hide all mb connecting cables.
And wow, does it ever look amazing once your setup is complete.
I would highly recommend after market dust filters for the top and side panel. (Magnetic or Velcro) - Neo Qube 2 Case - Marco, 28 September 2023
Really impressed with the look and build quality of this case, and how much space there is for cable management in the back, but if you're like me and you're cable management isn't the best the hard drive panel is the perfect cover up for the mess.
I would highly suggest getting the vertical GPU mount Wootwear have listed as an extra, my RTX 4080 just fitted in the case with quite a sharp bend on the power cable, but mounting it vertically sorted that issue out while making the build look even better. Thanks Wootware for great service once again!
AMD 100-100000719WOF Ryzen 9 9950X3D 5.70GHz 16-Core Zen 5 Socket...
In stock with WootwareR16,799.00
R13,799.00
Save: R 3,000!
ARCTIC ACFRE00180A Liquid Freezer III Pro 360mm AIO Black CPU Coo...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,599.00
Save: R 600!
AMD 100-100001084WOF Ryzen 7 9800X3D 5.2GHz 8-Core Zen 5 Socket A...
In stock with WootwareR12,999.00
R9,499.00
Save: R 3,500!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
Western Digital WDS100T3B0A WD Blue SA510 1TB 2.5" SATA 3.0 Solid...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,799.00
Save: R 600!
Super Flower SF-1300F14XG ATX 3.1 Leadex VII XG 1300W Cybenetics ...
In stock with WootwareR4,449.00
R3,199.00
Save: R 1,250!
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
Antec VCX300 ARGB Tempered Glass Black Steel ATX Mid-Tower Deskto...
In stock with WootwareR899.00
R699.00
Save: R 200!
Palit GeForce RTX 5060 DUAL NE75060019P1-GB2063D 8GB GDDR7 128-bi...
In stock with WootwareR11,599.00
R6,999.00
Save: R 4,600!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
ID-Cooling FX360 PRO 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,399.00
R1,249.00
Save: R 150!
AMD 100-100001973WOF Ryzen 7 9850X3D 5.6GHz 8-Core Zen 5 Socket A...
In stock with WootwareR14,699.00
R10,499.00
Save: R 4,200!
Super Flower SF-1000F14GE Leadex III GE 1000W 80 Plus Gold ATX 3....
In stock with WootwareR3,049.00
R2,499.00
Save: R 550!
























